Dbanie o kota krótki przewodnik

Dbanie O Kota: Krótki Przewodnik

Wiele osób ma koty jak zwierzęta, ale często koty nie zachowują się jak ich właściciele chcą. Koty mogą skakać po całym mebli i ukraść jedzenie od innych członków rodziny. Jeśli brzmi to jak Twój kot, to coś trzeba zrobić. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać porady związane z zachowaniem kota.

Zdobądź fontannę dla zwierząt. Koty mogą być podatne na odwodnienie, a bieżącą wodę przyciąga ich do picia. To jest ewolucyjny zwyczaj, który rozwinął się, ponieważ w środowisku naturalnym, bieżącą wodą jest mniej prawdopodobne, aby być zanieczyszczone niż basen stagnacji. Twój pieścić wola cieszyć się ten woda liczniejszy, i wola pić liczniejszy często.

Jeśli Twój kot jest wybredny około picie woda, inwestować w pewien kot fontanna. Te baterie zasilane lub podłączyć fontanny utrzymywać cyrkulację wody i napowietrzane. Wiele kotów woli to. Fontanna kot pomoże utrzymać kota z umywalką i WC. Pomoże to również zapobiec kota z łapania wody na podłodze w poszukiwaniu słodkiej wody.

Jeśli zastąpisz stary post drapanie, Twój kot może być niezadowolony z nowego. Oszczędzaj pieniądze na drapanie postów. Owinąć swój stary post drapanie z niektórych Sisal liny do SPIFF go. Twój kot wola być szczęśliwy nie wobec stracić jego ulubieniec stary wysłać pocztą. Zaoszczędzisz trochę gotówki.

Utrzymuj kota zdrowego i nie wybrednego poprzez wprowadzenie zróżnicowanej diety. Zawsze kup kilka różnych marek żywności i obracaj je. W ten sposób twój kot będzie przyzwyczajony do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka żywności zbankrutuje, zawsze będziesz miał wiele innych akceptowalnych wyborów do zaoferowania.

Chroń kota przed zadławienia. Pamiętaj, aby bezpiecznie usuwać drób i kości ryb. Owinąć je w papierowej lub plastikowej torbie i umieścić je w śmieci na zewnątrz może z pokrywą szczelnie zabezpieczone. Alternatywnie, umieścić je w plastikowej torbie i zamrażać je aż śmieci odebrać dzień.

Sprawdź swoje koty uszy często do ucha rozczyny. Można zauważyć, że kot potrząsając głową lub drapanie ich uszy dużo, jeśli mają je. Są to maleńkie pasożyty, które wyglądają jak fusy w uszach kota. Jeśli masz więcej niż jednego kota, mogą również podróżować z kota do kota. Zobacz weterynarza przed użyciem jakichkolwiek leków na nich, ponieważ ich uszy muszą prawidłowo czyszczone pierwszy.

Upewnij się, że masz dobry nośnik dla zwierząt lub kosz do przewozu kotów z jednego miejsca do następnego. Odpowiedni nośnik lub Kosz powinien mieć wystarczającą ilość miejsca dla nich, aby odwrócić się komfortowo. Powinno być również łatwe do czyszczenia. Upewnij się, że jest wyłożona koc, poduszki, lub ręcznik, aby pomóc mu pozostać wygodne i przytulne dla nich podczas podróży.

Jeśli twój kot jest w ciąży, umieszczać w górze pewien wygodny, kasa miejsce pod kątem jej wobec mieć jej kociątka. Duże kartonowe pudełko wyposażone w poduszkę i koc jest dobre. Umieść go w tylnej części szafy lub w innym miejscu. W pobliżu znajdują się potrawy z jedzeniem i wodą.

Powstrzymaj się od podawania kotowi żywności, która jest zepsuta. Może to prowadzić do niestrawności i zatrucia pokarmowego, co może kosztować podróż do weterynarza. Zawsze kupuj jedzenie świeże ze sklepu i pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności, zanim nakarmisz je swojemu kotu.

Kota paznokcie mogą rosnąć bardzo szybko. Wyostrzają paznokcie przez zarysowanie na różnych powierzchniach, takich jak drapanie postu. Możesz pomóc uniknąć kota niszcząc swoje meble przez przycinanie ich paznokcie często. Pomoże to zniechęcać kota do drapania się w różnych rzeczach w całym domu.

Zachowaj ostrożność podczas opuszczania kotka z dziećmi. Szczególnie, jeśli dzieci są młodsze niż pięć lat, potrzebują nadzoru. Małe dzieci nie mają zdolności umysłowych, aby zrozumieć, że niektóre działania są niebezpieczne dla kotka. Kiedy dzieci się trochę starzeją, rozwijają umiejętności potrzebne do bycia wokół małych zwierząt.

Jeśli chcesz kota, który jest dobrze wychowany i nie podatne na gryzienie i drapanie, upewnij się, że nie starają się przyjąć jeden, gdy jest zbyt młody. To trwa 12-16 tygodni dla kociaka, aby nauczyć się właściwego zachowania kota z ich mama i wszystkie ich rodzeństwo.

Większość lekarzy weterynarii zaleca, aby karmić kota żywności, która jest w stanie, w przeciwieństwie do suchych odmian w pudełku lub torbie. To dlatego, że żywność w puszkach zawiera więcej wody, tłuszczu i białka niż suchej odmiany. Łatwiej jest również spożywać dla kotów z problemami stomatologicznych.

Podczas gdy koty mogą być wybredna, nie należy zachęcać to zachowanie. Kot będzie jeść dokładnie ten sam kot żywności całe życie, jeśli jest smaczne i pożywne. Nie musisz mieszać smaków. W ten sposób może zachęcić kota, aby pominąć niektórych pokarmów, które wcześniej zjadł i czekać na inny.

Pewien kotek drzwi jest pewien wielki droga wobec uznawać twój kot wobec iść w i na zewnątrz, rezygnować wszelki współpracownik z ty. Możesz również użyć drzwi kotka na drzwiach wewnątrz domu. To może być wielki, jeśli masz psa lub małe dzieci, aby utrzymać je z pokoju z kuwety.

Czasami koty mogą mieć problemy z zapaleniem stawów, gdy się starzeją. To sprawia, że trudniej im się poruszać. Możesz kupić im podgrzewane łóżko, aby położyć się, aby złagodzić dyskomfort. Jest to również dobry pomysł, aby porozmawiać z weterynarzem o wszelkich leków, które mogą pomóc.

Koty są ładne, ale nie są idealne. Czasami koty wola czynić rzeczy ów wola wydawać się nienormalne i wręcz niegrzeczny wobec nam. Nie musisz się pozbyć kota, po prostu Pomóż mu nauczyć się zachowywać. Ten artykuł może działać jako przewodnik dla Ciebie, podczas gdy pomóc kota zachowują się lepiej.

About Dbanie o kota krótki przewodnik

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly