+

Wyposażenie XXL

Wyposażenie podstawowe to absolutne minimum z kolei tutaj znajdziecie informacje o wszelkich rzeczach dodatkowych, które możecie, ale już nie musicie zamieścić w swoich klatkach.

Tu jeszcze raz klik klik, jeśli chcecie zajrzeć do podstawy wyposażenia: https://morskieswinki.pl/przed-zakupem-swinki/wyposazenie-podstawowe/

Zacznę od paśnika, gdyż zakładając, że w wersji podstawowej świnki mają sianko w rogu klatki tak jednak bardziej opłacalna i bezpieczną od zasiusiania wersją jest paśnik. Paśników jest wiele.. naprawdę wiele.
Opcja tradycyjna to paśnik zewnętrzny montowany na klatce od zewnątrz, przez moje zwierzaki nie lubiany, nie podobała im się opcja sięgania sianka przez kratki klatki, było to niekomfortowe i wyleciało z moich klatek w ciągu miesiąca. Natomiast Wasz wybór i Wasze świnki- sprawdźcie sami czy takie paśniki sprawdzą się u Was. Każdy zwierzak jest inny. Cena w internecie około 10 zł. I tutaj paśnik, o którym mowa:

Kolejna sprawa to wszelkie wiszące paśniki, niektóry mówią, że wiszące kulki są niebezpieczne, bo zwierzę może w nie wejść i się zaklinować- ja nie mam takich doświadczeń natomiast dla bezpieczeństwa polecam małe kulki z brakiem możliwości przeciśniecia się przez nie. Tego typu paśnik podpasował 1 na 3 z moich świnek, więc to również kwestia Waszego wyboru. Kulki są całe odkryte oraz od góry zakryte plastikiem, jak komu lepiej. Cena w internecie około 13-15 zł.

Wersja  paśnika wiszącego w wersji drewnianej, ciekawsza forma według mnie:

Mamy również te paśniki, które moje baby najbardziej lubią- wszelkie drewaniane dziwactwa, które przy okazji można ciut podgryźć:P coś na kształt małych pudełek na sianko lub te stojące na niskich nogach. Również zakupione w sklepach internetowych. Wersja przyziemna:

Wersja z nóżkami:

Paśnik zdobyty w dziale sklepu, którego nazwy nie pamiętam, ale dział rzeczy do kuchni jako coś do czegoś:

Istnieją też paśniki materiałowe:

Wykonane przez Panią Kasie- facebook- chatka dla twojego Kudłatka

 

Teraz rzeczy, które wykonane są z pięknych bawełnianych materiałów w połączeniu z minky oraz polarem: hamaki, domki kostki i prostokątne, tunele, kapcie, norki. Te można zakupić z internetu, czasem stacjonarnie ( oj rzadko) oraz u utalentowanych Pań szyjących CUDA np. u Pani Kasi, którą możecie znaleźć na facebook’u: https://www.facebook.com/Chatka-dla-twego-Kud%C5%82atka-193292714676264/

Świetne paśniki znajdziecie na https://sklep.swinkamorska.com.pl/kategoria/karmniki-i-pasniki zajrzyjcie koniecznie!

Hamaki- bardzo ciekawy temat zwłaszcza patrząc na zastosowanie – niektóre świnki leżą pod ( to przecież nowy mięciutki dach, prawda mamo?-tak między innymi moje;P) inne jak należy wdrapują się na nie dlatego warto zwrócić uwagę na ich rozmiar.  Prezentacja hamaku wykonana przez świnkę Marysię ;P :

Hamaki znajdziecie na: https://sklep.swinkamorska.com.pl/kategoria/hamaczki-dla-swinek

Legowiska- bardzo wygodna sprawa, rewelacyjnie się sprawdzają, można je prać i są latwo dostępne- małe kupicie nawet stacjonarnie tyle tylko, że w domyśle miały być dla małych psów;P Opcji zakupu ich jest wiele a i kolorów całkiem sporo.

Legowiska znajdziecie tutaj: https://sklep.swinkamorska.com.pl/kategoria/legowiska-i-podesty

Mało? Co jeszcze można dodać do klatki? Uwaga, uwaga: domki szyte kwadratowe oraz prostokątne, norki i legowiska( od Pani Kasi- i wiele innych) , piękne drewniane wymyślne domki zamawiane ze sklepów internetowych (np. z The Pig) oraz wszystko to co sami potraficie stworzyć i zrobić, bo wierzcie mi nawet z kartonów można stworzyć cuda i dziwy!:) Połowa rzeczy, z której buduje wybieg to właśnie kartony.

Kilka zdjęć do inspiracji ze strony Chatka dla twojego Kudłatka na facebooku:

Tunel, który zresztą mam;)

I to również mój prywatny zestaw od Pani Kasi:)

Istnieje również coś takiego jak kule- smarkule. Polecam je, bo mają wiele plusów- jedzenie wylatujące z nich sprawia, że świnki dużo się ruszają i chodzą po swojej klatce, mają zajęcie.Doszło do etapu, że musiałam zakupić drugą kulę, bo jedna nie wystarczyła dla trzech świnek i dawała nam sprzeczki. Kule zdecydowanie kupujcie w internecie jest przepaść cenowa. Istnieje też forma rolek- smakul.

Wszystko zależy od Was, jeśli nie macie miejsca w klatce zawsze takie zabawki przydają się na wybiegi:)

I jeszcze podrzucam Wam link do domków—> przeróżnych materiałowych, drewnianych, kolorowych, tekstylnych i minky :
https://sklep.swinkamorska.com.pl/kategoria/domki-dla-swinek

O Autorze: Pola

Zafascynowana gryzoniami posiadaczka trzech świnek i chomika.