+

Upał, wielki upał.. co robić? Jak pomóc świnkom przetrwać lato?

Lato, lato, lato czeka razem  latem czeka rzeka razem z rzeką.. czeka upał i naprawdę ciężkie dni dla naszych małych podpieczonych. Ich organizm z racji swoich niewielkich rozmiarów ma skłonność do szybkiego przegrzania się a co za tym idzie do udaru cieplnego, który może doprowadzić do śmierci zwierzaka.
Musimy pamiętać w gorące dni o to aby zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo. Co robić? Jak sobie radzić w upalne dni?

-Zawsze warto pamiętać o magicznych urządzeniach zwanych wiatraki– ustawcie je byle nie bezpośrednio na świnki, bo nabawicie ich zapalenia ucha, przeziębienia a sami wiecie jaka szybka droga od tego do zapalenia płuc. Wszelkie wentylatory, klimatyzatory i inne również nie ustawiajcie tak aby wiały na klatkę.

Zasłońcie okna w pokoju, niech słonce nie ogląda waszych pociech, jeśli przesadza z ciepłem;)!

Klatki warto postawić w północnych częściach mieszkania, nigdy nie skazane wprost na słońce!

Warto podarować świnkom wkłady chłodzące wkładane do lodówki trzymają ciepło- owijamy  takowe w ręcznik lub jakaś inną ściereczkę ( nawet we wkłady od mopa) i dajemy w rożne miejsca klatki. Plus? Świnki chłodzą się wtedy kiedy mają na to ochotę, gdy im za zimno idą w inne miejsce klatki.

Zmieńcie często wodę w poidełkach na chłodną, ale nie zimną. Nawet kilka razy dziennie. Woda również się psuje, w upał to błyskawiczny proces. To samo dotyczy warzyw- uważajcie na niedojedzone resztki, bo to leżące zatrucia pokarmowe.

Nigdy nie obcinaj włosków świnek na krótko- one izolują ciało świnki od ciepła i od zimna. Najbardziej latem cierpią łysole.

Nigdy nie dawaj świnki na dwór podczas upału( mam tu na myśli również balkony, serio to zły pomysł).

Jeśli nie masz wkładów chłodzących weź butelkę z wodą zimną z lodówki i włóż świnkom do klatki. Nie zapomnij owinąć materiałem.

Kostki lodu i zamrożone owoce to zły pomysł, naprawdę..

Warto przeczytać informacje jakie są objawy udaru cieplnego oraz co robić podczas jego wystąpienia- na wszelki wypadek.

Pamiętajcie, że latem świnki chłodzimy a nie mrozimy i dajemy im w prezencie przeziębienie. chłodzenie natomiast jest niezbędne i pomoże wam zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru cieplnego.

 

Sklep The pig wszystko dla świnki morskiej również nagrał filmik o tym jak ochłodzić świnki. Obejrzyjcie:
https://www.youtube.com/watch?v=BttCqeAnCco

Pozostając w klimacie sklepu https://sklep.swinkamorska.com.pl/, który słynie z bogactwa produktów przeznaczonych dla świnek- koniecznie zajrzyjcie na:
https://sklep.swinkamorska.com.pl/kategoria/chlodzenie-swinek
Dlaczego? Pod linkiem znajdziecie cały zbiór profesjonalnych produktów przeznaczonych do chłodzenia  świnek:) warto!

O Autorze: Pola

Zafascynowana gryzoniami posiadaczka trzech świnek i chomika.