+

Testerki testują: płatki róży, owoce dzikiej róży firmy FLOP!

Dziś moje małe testerki Rojka, Ruda i Marysia po raz kolejny testują produktu firmy FLOP, czyli inny mi słowy sklepu The Pig- wszystko dla świnki morskiej, który znajdziecie tutaj: https://sklep.swinkamorska.com.pl/ 
Tym razem pod lupę wzięłyśmy dwa produkty:
1. płatki róży
https://sklep.swinkamorska.com.pl/produkt/platki-rozy-30-g-superfoods


2. owoc dzikiej róży
https://sklep.swinkamorska.com.pl/produkt/suszony-owoc-dzikiej-rozy-dla-swinki-morskiej-100-g-superfoods

 

Na początek zacznijmy od płatków róży. Pierwsza rzecz jaka najbardziej mi się spodobała od razu po otworzeniu opakowania to piękny zapach. Suszone zioła i kwiaty zawsze powinny mieć tak intensywny zapach a niestety często nie mają.  Warto na to zwrócić uwagę, w tym przypadku zapach był wręcz uderzający;P
Pierwsza reakcja dziewczyn na płatki róży to intensywne wąchanie.

Puchatek- nasz chomik syryjski również skuszony i zwabiony zapachem sprawdzał co jest w pudełku.. skutek był taki, że przewrócił na siebie to opakowanie i stał się naszym modelem w różach;P

Co dają nam płatki róży? Działają bakteriobójczo i antyseptycznie, oraz przeciwzapalnie, łagodnie przeciwbiegunkowo. To coś doskonałego do walki z przeziębieniami, zapaleniami krtani, płuc, oskrzeli itd. Zawiera witaminy: K, P, E oraz C- bardzo ważną w diecie prosiaków.

Dodatkowy plus stanowi fakt, że każde zioło i każdy kwiat można zaparzyć i sporządzić herbatę dla świnek, która będzie doskonała np przy spadku odporności.

Płatki róży przydają się również przy robieniu pięknych sesji;P królowa Ruda nie potrafiła sobie tego odmówić!

Koszt płatków  róży to 4,45 zł za 30 gram. Pytanie brzmi czy warto? Zdecydowanie TAK! Dla zdrowia waszych małych przyjaciół warto je włączyć w dietę w formie suszonych płatków lub herbaty.

Drugi produkt to suszony owoc dzikiej róży pakowany po 100 gram. Dlaczego warto podawać? W 100 gramach owoców znajdziecie aż 840 mg witaminy C ( mamy więc znów do czynienia z naturalną witaminą, która jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż syntetyczne)- świnka morska potrzebuje dziennie około 20 mg co oznacza, że paczka kosztująca zaledwie 2,90 zł wystarczy nam na 80 dni. Warto prawda? Nawet jeśli Wasza świnka zje mniej owoców, ale je przecież warzywa, karmę- gdzie również mamy wit. C – to mamy NATURALNE źródło tego, co jest w ich diecie niezbędne.

Z owoców dzikiej róży również można zrobić herbatę. Owoc można rozciąć na pół- wtedy szybciej uzyskamy pożądany efekt.  Często daje kilka owoców do suchej karmy.

Pytanie brzmi czy warto? Oczywiście, że TAK! Zawsze należy kierować się dobrem i zdrowiem zwierzaków!

Kwiaty oraz owoce dzikiej róży często mieszam z siankiem( sianko wtedy jeszcze ładniej pachnie i  jest chętniej jedzone) lub daje bezpośrednio do misek.

O Autorze: Pola

Zafascynowana gryzoniami posiadaczka trzech świnek i chomika.